jimky, nadrze, plastove, septiky

Jímky na míru - montované na místě

JÍMKY NA MÍRU - MONTOVANÉ NA MÍSTĚ

  1. Kde se nádrže na míru vyrábí a k čemu?
  2. Proč se nádrže vyrábí na míru?
  3. Co všechno je nutné udělat proto, abychom je mohli na místě svařit?

1. Nádrže na míru svařujeme na místech, kde je potřeba mít nádrž jako akumulační nádrž k zadržení vody, například k jejímu postupnému přečerpávání. Vyrábíme je k bazénům na vyrovnávání hladiny, kdy jsou bazény v objektech umístěny v jiných technických místnostech k tomu určených. Dále mohou sloužit k výměně většího množství vody, jako jsou výřívé vany, kde je potřeba větší výměna vody z důvodu větší čistoty vody. Další použití nádrží je například u fontán nebo na uskladnění pitné vody.

2. Nádrže vyrábíme na míru proto, aby se Vám vešly do daných technických místností tak, aby Vám vyplnily potřebný omezený prostor. Svařujeme je proto na místě, jelikož jsou nádrže větších rozměrů a většinou by nádrž neprošla otvory, které do technických místností vedou. Otvory (vchody a jiné vstupy) potřebujeme mít tak velké, abychom jimi mohli protáhnut ten největší díl svařované nádrže. Prohlídka technické místnosti na místě, kde se bude nádrž vařit, je tedy nezbytná. 

Po příjezdu na místo, prostor zaměříme, doporučíme velikost nádrže a následný pracovní postup. Než začneme na místě svařovat, nádrž si předem připravíme na díly v našich dílnách a na místě následně nádrž z těchto dílů složíme a svaříme. Nádrže jsou samonosné, vyrábí se ze silnějších plastů než nádrže k obbetonování. Kolem nádrže se dělá kovoá konstrukce. Nádrže totiž díky střídavé teplotě vody uvnitř pracují a proto jsou tyto kovové konstrukce kolem nádrží nutné. Konstrukce nařežeme na míru, svaříme, natřeme ochrannou barvou na dílnách a poté u zákazníka provedeme jejich montáž. Kovové konstrukce ukotvíme různě do stěn, podlah nebo uchytíme k plastové nádrži.

3. K tomu, abysme mohli nádrž na místě svařit, potřebujeme rovnou betonovou podlahu. Dále prostor v místnosti, kde bude nádrž umístěna. Pokud má nádrž půdorys např.: (2,0 x 4,0 x 2,0)m (šířka x délka x výška), tak je potřeba mít místnost alespoň těchto rozměrů: (3,5 x 5,5 x 2,8)m. Dalším požadavkem je teplota v místnosti alespoň 15 °C (jde totiž o plast a aby se dal svařovat, je tato teplota nutná). Dále zásuvka na 220V a technické světlo v místnosti. Nádrže na místě svařujeme do objemu 16 m3 o rozměrů (2000 x 4000 x 2000)mm. 

Pokud je tedy potřeba mít větší kapacitu vody, je možné svařit více nádrží vedle sebe a následně propojit. Ceny nádrží jsou samozřejmě vyšší oproti nádržím k obbetonování, jelikož je použit silnější plast, kovová konstrukce a příplatek za montáž na místě. Proto také jezdíme na zaměření a provedení cenové nabídky. Výroba od potvrzení objednávky emailem je do cca 21dnů.