jimky, nadrze, plastove, septiky

Usazení plastových jímek a nádrží

Technické vlastnosti plastových jímek a nádrží

Přednosti plastových jímek a nádrží: jednoduchá instalace, zaručená vodotěsnost, kompletace a vysoká životnost.

Provádíme montáž plastových jímek a nádrží od velikosti cca: 1 m3 - do velikosti cca: 16 m3.

Na přání a po konzultaci se zákazníkem, vyrobíme jímky v různých rozměrech a tvarech, jímky a nádrže vyrábíme kruhové, čtvercové a obdélníkové.

Plastové jímky jsou svařeny z certifikovaného materiálu ATEST-1 a ATEST-2 od renomovaných výrobců.

Doporučujeme plastové jímky a nádrže usazovat na betonové dno o síle 20 cm. Stěny se doporučují obetonovat cca 10 cm betonu, též včetně stropu.

Pro usazení jímek a nádrží není nutný jeřáb, pro nízkou hmotnost lze snadno jímku vkládat ručně.

Obetonování plastových jímek a nádrží

Je důležité si položit otázku, jak dlouho má plastová jímka sloužit?

Usazení jímky - nákres

Pokud si koupíte jímku, nádrž, vykopete jámu, jímku do ní ustavíte a zahrnete hlínou, tak je jenom otázka času, kdy se pod jímkou hne podloží, jímka si sedne o 20 cm a popraská přívodní potrubí a pokud nebude jímka opravdu kvalitní, tak se rozpůlí na půl. Škoda může být značně nepříjemná.

Pod naše jímky, nádrže se doporučuje základová deska cca: 12 cm / tl. s jednou kari sítí (práce cca na 2 hod). Druhý den na ní vložíte jímku. Nejde o žádné veliké betonáže.

Jenom pro zajímavost, na základovou desku pro jímku cca: 8 m3 je spotřeba betonu cca:0,5 m3, což je 10 koleček betonu.

Naše plastové jímky mají po obvodu 5 cm / tl. zpevňující žebra a tak stačí jímku ošalovat z prken a vylít betonem cca: 6 cm / tl. Množství betonu závisí na velikosti jímky.

Do svislých výztuh po obvodu se dají lehce udělat otvory (vrtačkou vyvrtat) a do nich vložit armaturovací dráty vhodné k obetonování.

Strop je připraven, jako falešné bednění k betonáži, na kterém máte též navařená pevnostní žebra, na která pouze položíte kari sít (betonářskou sít) a zasypete vrstvou cca: 12 cm betonu.

Víko komínku vyrobíme na přání zákazníka, ale víko není bezpečnostní, pouze pochozí a slouží pouze k zamezení padání nečistot do jímky-nádrže, např. listí. Tím vytvoříme pevné stěny a můžeme dělat strop.

Výška stropu závisí na požadavku jeho nosnosti. Pokud chceme jímku pouze zahrnout hlínou, tak stačí 10 cm / tl betonu s jednou kari sítí.

Pokud máme jímku třeba ve vjezdu a přes jímku bude jezdit auto, je potřeba udělat konečnou desku na jímku cca: 18 cm + kari síť. Takto provedená jímka Vám vydrží mnoho let bez jakýchkoli problémů.

Nemluvě o pořizovací ceně, která je oproti jímkám, které se nemusí betonovat, až 1.5 krát menší.

Usazení jímek do země

Usazení jímky, nádrže ve sklepení

Jímky jsou vyztužené středovým sloupkem pro větší pevnost. U větších jímek montujeme středových sloupků více.

Jímky mají zesílená pevnostní žebra z boku, na stropech i uvnitř. Zpevňující žebra mají jímky obdélníkového nebo čtvercového tvaru z důvodu větší pevnosti stěn.

Žebrováním z obou stran stěn se tak dosahuje veliké pevnosti. Jímku můžete mít volně postavenou ve sklepení nebo jiné místnosti plnou po okraj, aniž by jste ji museli betonovat.

Pokud bude jímka položená na pevné, rovné podlaze z betonu, není čeho se obávat. Zaručená 100% těsnost spojů a jejich veliká pevnost zaručuje vysokou životnost. Jímky nekorodují a snadno se čistí.

Pokyny pro provoz plastové jímky

Obsluha plastové jímky, nádrže spočívá v pravidelné kontrole výšky hladiny a ve vyvážení naplněné plastové jímky, nádrže. Veškerá manipulace musí být prováděna se zvýšeným ohledem na hygienu.